جمعه, 12 خرداد 1396 ساعت 12:29

4 میلیون ماهی زینتی در قم تولید شد

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر شیلات و امور آبزیان استان قم گفت: سال گذشته استان قم موفق به تولید چهار میلیون قطعه ماهی زینتی در انواع مختلف شد.

به گزارش پایگاه آبزیان زینتی به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی قم، محمدرضا طاهری افزود: استان قم با تولید و پرورش این تعداد ماهی زینتی رتبه هشتم کشوری را به خود اختصاص داد.

وی بیان کرد: تولید ماهی‌های زینتی در این استان با فعالیت و تخصص آبزی پروران و کشاورزان صورت گرفته است که در این حوزه زحمات بسیاری را کشیده‌اند.

مدیر شیلات و امور آبزیان استان قم با اشاره به ایجاد اشتغال در حوزه ماهی‌های زینتی گفت: تولید گونه‌های مختلف ماهی‌های زینتی برای 200 نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است.

 وی ادامه داد: بیش از 10 گونه وارداتی ماهی زینتی با حضور کارشناسان تکثیر مصنوعی شده است و از واردات آن جلوگیری شد.

طاهری با اشاره به فعالیت مجتمع گلخانه ای زربند بیان داشت: 40 واحد تولیدی در این مجتمع فعال است که در کنار تولید انواع گیاه، استخرهای ذخیره آب به متراژ 100 متر مربع وجود دارد.

 مدیرشیلات و امور آبزیان استان قم اضافه کرد: به صورت ترویجی بچه ماهی در اختیار این استخرها قرار گرفته که بعد از دو سال در حال حاضر مولد شده اند که با عمل تکثیر و با تزریق هرمون، تخم‌ها به صورت یکجا از ماهی‌ها خارج می‌شوند تا شاهد تولید انبوه ماهی‌های زینتی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: این طرح در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص اقتصاد مقاومتی- تولید و اشتغال و بهره برداری بهینه از امکانات موجود صورت گرفته است.

وی با اشاره به ارائه تسهیلات به بهره برداران این مجتمع گفت: پنج فقره وام کم بهره در اختیار آنان قرار گرفته است تا بتوانند بر روی استخرها پوشش گلخانه‌ای راه اندازی کنند.

 طاهری بیان کرد: هر استخر قابلیت تولید 25 هزار قطعه ماهی زینتی دارد که می‌تواند درآمدزایی و توسعه اقتصادی کشور نقش مهمی ایفا کند.

بازدید 467 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

ورود