چهارشنبه, 31 خرداد 1396 ساعت 13:52

به دنبال تصویب قوانین جدید فروش ماهیان زینتی در بنگال 70 درصد کاهش پیدا کرد.

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به دنبال تصویب قوانین جدید فروش ماهیان زینتی در بنگال 70 درصد کاهش پیدا کرد.

خبرگزاری پایگاه آبزیان زینتی به نقل از خبرگزاری IANS هندوستان،20 ژوئن، 25 روز پس از تصویب قانون پیشگیری از ظلم به حیوانات (فروشگاه های آکواریومی و مخازن ماهی) فروش ماهیان زینتی در بنگال غربی 70 درصد کاهش پیدا کرد.

بنگال غربی 75 تا 80 درصد از تولید ماهیان زینتی هند را به عهده دارد و بزرگترین تامین کننده دیگر استان های هند و همچنین 12 تا 14 کشور دیگر شامل تایلند، فرانسه و سنگاپور است.

اما طرفداران ماهیان زینتی و پرورش دهندگان آن از قوانین جدید که شامل پرداخت هزنیه سالانه 5000 روپیه برای دریافت مجوز از سازمان رفاه حیوانات، استخدام دامپزشک ماهی یا کارشناس شیلات (24 ساعته، 7 روز هفته)، ممنوعیت قرار دادن ماهی در مخازی که مستقیما زیر نور خورشید یا رادیاتور و یا جایی که آب باران به آن وارد می شود.

سانیرمال داس، دبیر انجمن ماهیان زینتی غرب بنگال اعتراض به این قانون بیان کرد: پیروی از این قوانین غیرممکن است. برای مثال هر پرورش دهنده به طور سالانه 1 لاک (حدود 6.5 میلیون تومان) درآمد دارد؛ بنابراین قوانین باید یک کارشناس به صورت تمام وقت در مرکز حضور داشته باشد که در واقع به دو نفر برای حضور 24 ساعته نیاز است، این بدین معنی است که باید سالانه 20 لاک به کارشناسان پرداخت شود، که این امری غیر ممکن است!

همچنین نور خورشید برای توسعه رنگ های متنوع در برخی از ماهی ها ضروری است، همچنین آب باران توسط کارشناسان جهت تخمریزی ماهی ها توصیه شده است.

مهمتر از همه بر اساس یکی از بندهای این قانون 95 درصد از ماهی های آب شور مطرح از نگهداری در آکواریوم و فروش در منع شده اند. این گونه ها شامل دلقک ماه، آنجل، مار ماهی، همه اختاپوس ها، گروپرها و طوطی ماهی ها می شود.

اختاپوس یکی از غذاهای محبوب مردم هند است وی بیان کرد در صورتی که قرار باشد اختاپوس قبل از ارائه به بازار در آکواریوم نگهداری نشود مردم چگونه اقدام به خرید آن باید بکنند، آیا مردم باید اختاپوس را به طور مستقیم در دریا بخورند؟ چرا هیچ قانون محدود کننده ای بر وال ها، دلفین ها و ... نشده است؟

 

داس همچنین اذعان داشت، قوانین می گویند هیچ فروشگاه آکواریومی نباید تنگ بفروشد یا در آن ماهی نگهداری کند، همچنین آکواریوم های کوچکتر از 60 لیتر نیز منع شده اند. معمولا مردم، بخصوص بچه ها ترجیح می دهمند از تنگ یا آکواریوم های کوچک استفاده کنند، ما چطور می توانیم اننتظار داشته باشیم آن ها آکواریوم 60 لیتری با قیمت 1000 روپیه خریداری کنند.

بازدید 385 بار آخرین ویرایش در چهارشنبه, 31 خرداد 1396 ساعت 13:54
احمد نصرتی موفق

دانشجوی رشته شیلات دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری هستم. 9 سال پیش اولین آکواریومم رو راه اندازی کردم و تا الان نتونستم از دنیای ماهی های زینتی جدا بشم...

محتوای بیشتر در این بخش: « 4 میلیون ماهی زینتی در قم تولید شد

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

ورود